Plugins - WooCommerce Shipping &amp - en to ru translation catalogue (126 entries)

en: Tax Rates
ru: Налоговые ставки

en: Note:
ru: Примечание:

en: Automated Taxes
ru: Автоматические налоги

en: Features
ru: Функции

en: Manage
ru: Управление

en: Shipping method
ru: Метод доставки

en: WooCommerce Shipping
ru: Доставка WooCommerce

en: Ok
ru: Ок

en: Company name
ru: Название компании

en: Account number
ru: Номер счета

en: Shipping rates
ru: Тарифы доставки

en: Submit
ru: Отправить

en: Weight
ru: Вес

en: Shipment Tracking
ru: Отслеживание доставки

en: Quarantine
ru: Карантин

en: None
ru: Нет

en: Details
ru: Подробности

en: Documents
ru: Документы

en: View details
ru: Посмотреть детали

en: Items
ru: Товары

en: Done
ru: Готово

en: Remove
ru: Удалить

en: Edit
ru: Изменить

en: This field is required.
ru: Обязательное поле.

en: Payment
ru: Оплата

en: Disconnect
ru: Отключить

en: Activate
ru: Активировать

en: Note
ru: Примечание

en: Copy for support
ru: Скопировать информацию для поддержки

en: Description
ru: Описание

en: Optional
ru: Опционально

en: Retry
ru: Повторить

en: Data resource description.
ru: Описание ресурса данных.

en: Data resource ID.
ru: ID ресурса данных.

en: List of supported currencies.
ru: Список поддерживаемых валют.

en: List of supported states in a given country.
ru: Список поддерживаемых штатов в заданной стране.

en: List of supported continents, countries, and states.
ru: Список поддерживаемых континентов, стран и штатов.

en: Sorry, you cannot view this resource.
ru: Вы не можете просматривать этот ресурс.

en: Sorry, you cannot list resources.
ru: Вы не можете просматривать список ресурсов.

en: The unit weights are defined in for this country.
ru: Объёмные веса определены для этой страны.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
ru: Разделитель тысяч для отображаемых цен в этой стране.

en: Full name of state.
ru: Полное название области.

en: State code.
ru: Код области.

en: List of states in this country.
ru: Список штатов в этой стране.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
ru: Число десятичных точек, показанных в отображаемых ценах для этой страны.

en: Full name of country.
ru: Полное название страны.

en: The unit lengths are defined in for this country.
ru: Единичные длины определены для этой страны.

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
ru: Разделитель десятичной части для отображаемых цен для этой страны.

en: Currency symbol position for this country.
ru: Позиция символа валюты для этой страны.

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
ru: 3-буквенный код валюты по ISO4127 по умолчанию для страны.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
ru: 2-буквенный код страны по ISO3166.

en: List of countries on this continent.
ru: Список стран на этом континенте.

en: Full name of continent.
ru: Полное название континента.

en: There are no locations matching these parameters.
ru: Нет местоположений, соответствующих этим параметрам.

en: 2 character continent code.
ru: 2-символьный код континента.

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with external services. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
ru: Используя это расширение, вы можете хранить личные данные или обмениваться данными с внешними службами. <a href="%s" target="_blank">Узнайте больше о том, как это работает, включая то, что вы можете включить в свою политику конфиденциальности</a>.

en: There was a problem updating your saved credit cards.
ru: Возникла проблема с обновлением данных ваших сохраненных банковских карт.

en: No labels found for this period
ru: Меток за данный период не обнаружено

en: Total
ru: Итого

en: Refund
ru: Возврат

en: Price
ru: Цена

en: Order
ru: Порядок

en: Time
ru: Время

en: Last 7 days
ru: Последние 7 дней

en: This month
ru: Этот месяц

en: Last month
ru: Последний месяц

en: Year
ru: Год

en: Export CSV
ru: Экспорт CSV

en: Enter your email address at which to accept payments. You'll need to link your own account in order to perform anything other than "sale" transactions.
ru: Введите адрес электронной почты, по которому принимаются платежи. Вам нужно будет подключить свою учётную запись, чтобы какие-либо действия, кроме транзакций "продажи".

en: Provider
ru: Поставщик

en: Shipping
ru: Доставка

en: Compound
ru: Сложение

en: Priority
ru: Приоритет

en: Rate %
ru: % ставки

en: Required
ru: Обязательно

en: Dimensions
ru: Размеры

en: Close
ru: Закрыть

en: Add items
ru: Добавить элементы

en: Bad request
ru: Неверный запрос

en: Order not found
ru: Заказ не найден

en: Got it, thanks!
ru: Понял, спасибо!

en: Move
ru: Переместить

en: Add
ru: Добавить

en: Add item
ru: Добавить элемент

en: Phone
ru: Телефон

en: Connect
ru: Подключить

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Your changes have been saved.
ru: Ваши изменения сохранены.

en: Expand
ru: Развернуть

en: Dismiss
ru: Закрыть

en: Invalid value.
ru: Неверное значение.

en: This field is required
ru: Обязательное поле

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Untitled
ru: Без названия

en: Service
ru: Услуга

en: Tracking
ru: Отслеживание

en: Name
ru: Имя

en: Company
ru: Компания

en: Address
ru: Адрес

en: City
ru: Город

en: State
ru: Область

en: Country
ru: Страна

en: Print
ru: Печать

en: Cancel
ru: Отмена

en: N/A
ru: Н/Д

en: More
ru: Читать далее

en: Shipping Label
ru: Транспортная этикетка

en: yd
ru: ярд

en: in
ru: дюйм

en: mm
ru: мм

en: cm
ru: см

en: m
ru: м

en: oz
ru: унция

en: lbs
ru: фунт

en: g
ru: г

en: kg
ru: кг

en: Rest of the World
ru: Остальной мир

[ctx: A service with an unknown title and unknown method_title]
en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Support
ru: Поддержка

en: Debug
ru: Отладка

en: Services
ru: Услуги

en: Need help?
ru: Нужна помощь?

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включить

en: Dismiss this notice
ru: Закрыть это уведомление

en: Test Connection
ru: Проверка подключения
